APİTERAPİ EĞİTİMİ; MARMARİS, MUĞLA’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Monday, 05.02.2018

Arı ve arı ürünleri kullanılarak elde edilen tedavi yöntemi olan Apiterapi’nin Marmaris’imize ve bölgemiz sağlık turizmine kazandırılması konusunda ki çalışmalarımız devam ediyor. 
Odamızın girişimleri ile Muğla’ da ilk Sağlık Bakanlığı onaylı apiterapi eğitimi 27 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında Marmaris'te gerçekleşecek. Marmaris’imize sağlık turizmi alanında bir proje daha kazandırmak amacıyla "arıcılık ve bal" temalı girişimlerimizin bir diğer ayağı olan apiterapi konusunda çalışmalara devam ediyoruz. 
2015 ve 2017 yıllarında düzenlediğimiz uluslararası katılımlı apiterapi ve arı ürünleri sempozyumun da dile getirilen "Marmaris’imizde bir apiterapi merkezi açılması" amacından yola çıkarak tıp doktorlarımıza yönelik ilk sertifikalı eğitim programına Medipol Üniversitesi ile başlıyoruz.
Gerçekleştirilecek olan eğitim hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Baysal İl Sağlık Müdürümüz Dr. İskender Gencer ve Tıp Fakültesi dekanı Prof.Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan’ı ziyaret etti.
Bu süreçte bize destek olan, ortak çalışma düsturu benimsediğimiz Marmaris Kaymakamlığımız, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tıp fakültemiz, Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğümüz, Marmaris Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüz ve Muğla İl Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.