Odamız Ve TNB E-İmza İşbirliği Başlıyor

Friday, 29.08.2014

Marmaris Ticaret Odası, üyelerinin Mersis ve E-devlet uygulamalarında kullanılan elektronik imza ihtiyaçları için TNB E-imza A.Ş. ile anlaşması tamamlanmıştır.

MTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal ve TNB E-imza Genel Müdürü Cenk Özcan ile protokol imzalanmıştır.

TNB E-imza A.Ş., Türkiye Noterler Birliği Vakfı tarafından kurulmuş ve Elektronik imza hizmeti vermektedir. Aynı zamanda E-imzaya bağlı olarak katma değerli servislerde sunmaktadır. Türkiye Noterler Birliği Vakfı şirketin tek hissedarıdır.

Marmaris Ticaret Odası üyeleri E-imza kullanarak MERSİS Projesi ile yeni şirket kurulumu, bilgi güncelleme, şirket birleştirme, unvan değişikliği, iflas başvuruları, genel kurul bildirimlerinin yapılması, onaylanması, arşivlenmesi, çeşitli lisans başvuruları, mail setsek ve teşvik başvuruları, çalışan SGK kayıtları vergi beyan ve ödemeleri online ortamda yapılabilecektir.

Ayrıca şirketlerin yaşam süreçleri içinde faaliyetlerini sürdürebilmeleri amacıyla çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından aldıkları veya almaları muhtemel tescil, izin, patent ve belge işlemleri de kapsama dahil edilecektir. Bu işlemlerin mersis.gumrukticaret.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılabilmesi için işlem yapacak kişi ve kişilerin (bu kişi gerçek kişi ise kendisinin, şirket ise temsil yetkisine haiz kişilerin) elektronik imzaya sahip olmaları gerekmektedir.