ODAMIZ PROJELERİ

üBEŞİ BİR YERDE PROJELERİ

üAMOS ANTİK KENTİ.

üİNGİLİZ MEZARLARI PROJESİ

üKAMERİYE ORTODOKS KİLİSESİ

üMARMARİS BAL EVİ -

üHEMİTHEA PROJESİ.

üROTA MARMARİS PROJESİ

üAPİTURİZM

 

ODA ÜYELERİMİZE YÖNELİK ÇALIŞMALARI

ü9. Ticaret ve Sanayi Şurası, 6 Ekim 2016 tarihinde Muğla ili oda ve borsaları sözcüsü olarak katıldığımız 9. Ticaret ve Sanayi Şurasında üyelerimizin ve sekttörün sorun ve ihtiyaçları  doğrudan Sayin Başbakan’ımıza ve Bakanlara iletilmiştir.

üTaleplerimiz doğrultusunda yabancı tur operatörlerine destek ve teşviklerin tüm yıla yayılması ve sezon öncesi açıklanması yönünde ki talebimiz tur operatörlerine sağlanacak uçak desteğinin %30 arttırılarak tüm sezonu kapsadiğı hükümet tarafından açiklanarak karşılık bulmuştur,

üEsnafa faizsiz veya düşük faizli kredi talebimiz hem bakanlık nezdinde kosgeb kredisi ile hemde TOBB nezdinde nefes kredisi ile karşılık bulmuştur.

üSGK ve Vergi Daireleri yapılandırma kapsamında borç ödemelerinin 2017 yaz dönemine ötelenmesi yine 9. Ticaret ve Sanayi Şurasında dile getirdiğimiz talepler arasımdadır..

üÜyelerimize Akaryakıt İndirim desteği sağlamak amacı ile Türkiye’de meslek kuruluşları içersinde bir ilk olan ve diğer bir çok Oda Borsa tarafından örnek alınan protokoller imzalanarak üyemizin Odamıza ödediği yıllık aidatının, sağlanan %5 indirim ile geri almaları sağlanmıştır.

üBankalar ile Protokoller, Üyelerimiz için bankalar ile hem bankacılık işlemlerinde hem de uygun kredi sağlanması konularinda protokoller imzalandi. Bu kapsamda uygun faiz oranlarından, sadece yaz dönemi ödemeli olmak üzere bir çok alternatif üyelerimize sunulmuştur.

üNefes Kredisi

üDüzenli Turizm ve Ekonomi İstatistikleri: Odamız tarafından Turizm ve Ekonomik göstergeler ve istatistikler paylaşılarak üyelerimizin yapacakları işlerde ve yatırımlarında ışık tutacak ve ekonomik ve yatırım ortamı olarak önlerini daha rahat görebilmeleri konusunda rehberlik ediyoruz.

üMesleki ve Teknik eğitim anlanında eksikliği hissedilen nitelikli personel ihtiyacını karşılamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca yeni okul yönetim modeli oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu model meslek liselerinin reel sectorün ve iş piyasası aktörlerinin beklentileri doğrultusunda karşılamaya yöneliktir. Yani bundan sonra meslek liselerimiz sektörün ihtiyacına gore sınıf açacak öğrenci yetiştirecektir.

ü 

 

 

 

KÜLTÜR YAYINLARIMIZ

üKarya’dan Cumhuriyet’e Marmaris

üDenizde Efelik Olmaz.

üEytam İdare Sandikları Marmaris Uygulaması 1885-1911

üMarmaris Yemekleri Kitabı

1894 – 1974 yilları arasında çeşitli savaşlarda hayatlarını kaybeden Marmaris’li şehitlerimizin isimlerinin yer aldığı Marmaris’in şanli tarihi” ‘ni hazırladık