Değerli Üyemiz,

 “Çok zor geçen bir yılı geride bırakıyoruz. 2022 yılının tüm olumsuzluklardan uzak sağlık ve huzur dolu, bol kazançlı bir yıl olmasını temenni ediyorum”

  2022 yılına girerken yayımladığı yeni yıl mesajında son iki yıldır yaşanan salgın ve son aylarda yaşadığımız yangın ve sel afetleri sebebiyle Marmaris olarak çok zor bir dönemden geçtiğimizi ve buna bağlı olarak ilçe ekonomisinin büyük zarar gördü. 2022 yılının ise daha iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Bu yıl Marmaris için umut dolu bir turizm sezonu hedefliyoruz.  

Alınan tedbirler ışığında geçtiğimiz yıla oranla daha başarılı bir turizm sezonu yaşanacağına inanıyorum. İlçemizde salgının başından beri tüm tedbirlere riayet ediliyor. Aşılamada Türkiye ortalamasının üzerindeydik. Hatırlatma dozunu yaptırarak bunu devam ettirmek zorundayız. Vaka sayılarımız ne kadar düşük olursa turist sayımız o kadar artar. 

 

MTO olarak 2022 yılında “Sürdürülebilir Turizm” başlığı altında bir yol planı hazırladık. Bu yıl iklim krizi ile mücadele kapsamında eğitimlerimiz olacak. İşletmelerimizi “Güvenli ve Yeşil Turizme” uygun hale getireceğiz. Sektörel eğitimlerimiz yine online olarak üyelerimize sunulacak. Amos Kazısı ve Phoenix Yüzey Araştırması devam ederken, arkeolojik çalışmalarımıza Nimara’yı da ilave edeceğiz. Bu yıl fuar takvimine Danimarka ve İsveç’i de ekledik. İskandinav Pazarı’nda eski günlere dönmek için çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Pandemi nedeniyle iptal edilmediği sürece en önemli uluslararası fuarlarda Marmaris’imizi en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz. İlaveten, İngiltere ile bağlarımızı güçlendirecek önemli bir proje üzerinde çalışıyoruz ve bu konuda önemli bir mesafe kat ettik. Bu yıl hayata geçirmeyi planlıyoruz. 2022 yılının Marmaris için ekonomik ve sosyal anlamda daha iyi bir yıl olması adına Oda olarak çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Hep birlikte daha iyi bir Marmaris için çalışacağız. Bu vesileyle, tüm halkımızın yeni yılını kutluyor, 2022’nin sağlık, huzur ve mutluluklar getirmesini diliyorum.

 Saygılarımla, 

 

   S. Mutlu AYHAN

 Yönetim Kurulu Başkanı    

 

 

 BAŞKAN'IN DİĞER YAZILARI

HEDEFİMİZ BAŞARILI BİR 2021 SEZONU 

DİJİTAL ÇAĞA HAZIRIZ 

GELİŞMELER UMUT VERİCİ 

2021 TURİZM SEZONU İÇİN HEYECANLIYIZ 

TURİZM SEKTÖRÜ İÇİN TALEPLERİMİZİ İLETTİK 

 SALGININ ETKİLERİNİ ÖNLEMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

THOMAS COOK ŞİRKETİ İFLAS ETTİ

MARMARİS İÇİN ÇALIŞACAĞIZ