Marmaris Ticaret Odası ve Ege Üniversitesi katkıları ile hazırlanan Marmaris Yarımadası Sosyo –Ekonomik Analiz Ön Raporu kitap haline getirildi.
Kitapı bilgisayarınızda görüntülemek için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız .

6 Mayıs 2011 Cuma günü, öğle yemeğinde Netsel Marina El divino restoranda odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal ve üyelerinin, Ege Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Soyuer ve ekibinin de katılımları ile Marmaris Yarımadası Sosyo–Ekonomik Analiz Ön Raporu hakkında basın mensuplarına detaylı bilgi verildi.

Marmaris Ticaret Odası, aylar önce uzun vadeli Marmaris planlamasını belirlerken öncelikli yapılacak işler arasında birinciliği bir üniversite ile işbirliği halinde gerçekleştirilecek ''Marmaris yarımadasının Sosyo-Ekonomik Analiz çalışmasına'' tanımıştı. Nitekim Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ile anlaşıldı ve uzman olarak Prof. Dr. Haluk Soyuer, Yrd. Doç. Dr. Aydın Koçak, Araş. Gör. Gökay Çiçekli ile birlikte çalışıldı. Böylece Marmaris'in bilimsel röntgenini çekiş operasyonu başlatıldı. Sonuçta bu veriler inceleyeceğiniz bu kitaba döküldü ve Marmaris yarımadasının analizi bir ön rapor olarak sizlere sunuluyor.

Söz konusu yerel ekonomik rapor, Marmaris yarımadası stratejik planının oluşturulması sürecinde de temel oluşturacaktır. Stratejik plan; kalkınma planları, programlar, ilgili mevzuat ve benimsedikleri temel ilkeler çerçevesinde geleceğe ilişkin misyon ve vizyon oluşturmak, stratejik amaçlar ve ölçülebilir hedefler saptamak, performansı önceden belirlenmiş olan göstergeler doğrultusunda ölçmek ve bu sürecin izleme ve değerlendirmesini yapmak amacıyla hazırlanan plandır. Böylesine önemli bir planın temelini oluşturacak bu raporun akademik bir çerçevede tarafsız olarak hazırlanması, Marmaris yarımadasının sorunlarının gerçekçi olarak tespit edilmesine ve bunlara etkin çözümler getirebilecek hedeflerin belirlenmesine yol gösterici olacaktır.

Rapor genel, ekonomik, sosyal ve ticari analiz olmak üzere dört ana başlık altında hazırlandı. En kısa sürede gerekli mercilere iletilecek ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunulacaktır.

Umarız raporumuz okunur, tartışılır, değerlendirilir ve geleceğin planlanmasında dikkate alınır. Dolayısıyla bu ilgiden ve katkıdan cesaret alacak Marmaris Ticaret Odası raporun daha kapsamlı, daha ayrıntılı 2.aşamasını gerçekleştirecek düğmeye basar.

 

Kitabı "PDF" formatında bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki ek(ler)deki "indir" tuşuna tıklayın.


pdf

Dosya Adı İndir

kitap_bolum_1
pdf

Dosya Adı İndir

kitap_bolum_2
pdf

Dosya Adı İndir

kitap_bolum_3
pdf

Dosya Adı İndir

kitap_bolum_4